ARO
   
     
It is currently Thu Mar 28, 2024 10:25 am

All times are UTC + 2 hours




 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Sun May 22, 2011 8:26 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Stiu ca ati fost stiu ca ati vazut dar vrem si noi ceva detali picante si poze cu ce a facut @rudy al nostru si ceilalti participanti :mrgreen:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Mon May 23, 2011 6:39 am 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Rudy, Alex si ARO au fost la foarte mare inaltime!

S-a comportat exemplar ARO, nu s-a stricat nimic (afara de o fisa de la bujii).

In prima zi, cu ceva mai mult noroi, ARO a urcat mereu foarte bine, unde altii troliau, inclusiv si in special eu cu razvanutza cu Patrolul. Noi troliam din greu pe urcari, Rudy si Alex cu ARO treceau lejer pe langa... In varful unei pante au vrut sa verifice apa la stergatoare, nu i-am mai asteptat, astfel incat au ajuns la linia de finish la foarte putin timp in spatele nostru, a 9a masina.

S-au calculat punctaje si trackuri pe GPS, dupa prima zi de concurs - ARO pe locul 8 la Bucovina Offroad Challenge - cu o penalizare pentru 2 CPuri.

Dacia, ca si echipa de uzina, a participat cu cele doua Duster ale sale. Primul dintre ele, cel SUR metalizat, a rupt o planetara la pozitia 7 din RB. In total erau un pic peste 100 de pozitii. Al doilea Duster, cel maroniu, s-a rasturnat intr-un loc foarte usor, din cauza unei erori de pilotaj. De fapt s-a pus pe-o parte. L-am repus la locuri noi, sub auspiciul promisiunii unei beri de la pilot (francez). Dupa scurt timp insa au spart cutia de viteze (prototip fracut in Franta pentru ca sa aiba blocant si fata.) Seara au schimbat planetara la cel SUR metalizat.

A doua zi de concurs, a fost mult mai usoara decat prima, mai putin noroi, traseu mai lung, si per total terminat mult mai repede. ARO a mers bineinteles impecabil. Si au fost mult timp in fata, "in carti". Datorita unor aspecte de logistica forestier-culinara, in timpul pauzei de masa, spre finalul traseului, au fost depasiti de cateva alte masini, si ajunsi din urma de noi, pe Patrol. S-a mers in continuare lejer si bine, la ocolirea unui copac cazut, Rudy si Alex s-au impotmolit putin printre copaci prea apropiati, asa ca au dat cu spatele, rastimp in care iar i-am depasit. La finish ordinea a fost foarte buna... Razvanuta, ARO, Razvan GTC, Duster SUR. A fost deosebit de amuzant in parcare, la discutii, RazvanGTC care are multa experienta si multe clasari pe podium anul trecut, povesteste cum i-a alergat pe cei cu Duster, si i-a depasit cu greu. Rasete, da, te-ai batut cu Dusterul... da' lasa, hai ca macar ai ajuns inaintea lui. Adaug candid, da, dar nu si inaintea lui ARO... Razvan sta un pic, cugeta... si spune resemnat... "da..."

ARO pe locul 7 dupa verificarea trackurilor.

La trial, ARO a mers din nou superb, mult mai bine ca alte masini, inclusiv a noastra, asa ca a ajuns pe un foarte meritoriu loc 6 la doar 15 punte in spatele nostru.

Astfel incat ARO este in PUNCTE in Campionatul National de Offroad. Toata lumea a fost placut impresionata, si in principal lait-motivul a fost:

1. Asta e ARO? Sigur??? Puteam sa jur ca e altceva.
2. Da, da oricum ce-a mai ramas ARO din el, decat sigla. Urma enumerarea pieselor, si o noua expresie de uimire.

FELICITARI.

Poze n-am. Sper sa ne vedem in teren cat mai des.


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Mon May 23, 2011 9:47 am 
Membru CLUB
Membru Rang 9
User avatar

Joined: Wed Sep 09, 2009 9:47 am
Posts: 498
Location: IASI
Uite si niste poze: http://www.flickr.com/photos/morfeus_cor/

Pozele sunt multe, asa de multe incat dureaza mult sa fac eu o selectie sa le pun pe picasa :)), deocamdata toate pozele is pe netbucu lu' Diana, cum le-am copiat la Piatra Neamt...

... si cabestane, mai sunt cateva poze pe feisbuc, da' daca ti-ai ingropat contu ... :lol:



_________________
Ciuveie: ARO244, Daewoo Tico
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Mon May 23, 2011 10:49 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Felicitari @Rudy si Alex ma bucur ca ati reusit sa faceti o treaba buna la concurs si ca ARO nu v-a facut probleme sper sa urcati in locuri cat mai sus la viitoarele concursuri la care veti participa :D lumea vad ca nu mai este obisnuita sa vada ARO in concursuri dar stiu ce simt in sufete cei ce au condus candva un ARO i-si aduc aminte si le creste inima de bucurie ca mai sunt si impatimiti care sa le foloseasca la adevarata lor valoare de ,,4x4 off '' inca o data felicitari :!: :!: :!:
Multumim corespondentilor de la fata locului mai ales ca toate obiectivele au fost atintie pe ARO 24X :D



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Tue May 24, 2011 7:21 am 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 6
User avatar

Joined: Mon May 31, 2010 10:11 pm
Posts: 305
Location: Bucuresti
Felicitari masinilor si celor care au participat!!!



_________________
Am ARO, am cu ce...
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Tue May 24, 2011 7:29 am 
Simpatizant ARO
Membru Rang 6
User avatar

Joined: Wed Sep 09, 2009 12:36 pm
Posts: 335
Location: IASI
Multumim pentru felicitari ,a fost o etapa frumoasa plina cu de toate.La Tg Mures nu cred ca ajungem,Alex nu poate merge +ca mai sint reparatii de facut la masina.


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Thu May 26, 2011 1:48 am 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Dac ai nevoi de ceva nu ezita si daca pot sa te ajut nu voi ezita sa i-ti stau la dispozitie asa ca sper pina sa am si eu cu ce concura ; sa te ajut pe tine si sa auzim de ARO ca de o pasere ptrecum ,,Pasarea PHONIX ''care renaste din cenusa dar imoportanta este cenusa din care a renascut ; asa ca spor la treaba si sa te vedem cit mai des in concursuri :D :!: :!: :!:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Thu May 26, 2011 9:27 am 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 2
User avatar

Joined: Sat Oct 31, 2009 9:52 am
Posts: 148
Location: Petrila . jud Hunedoara
Jos Palaria ! Mult succes in continuare .



_________________
Decit sa moara trei, mai bine unul!
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Thu May 26, 2011 9:32 am 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
@rudy - chiar nu aveti cum la Mures? Eu cred ca ajung... poate stam la o iurta impreuna... La masina ce trebuie facut dupa BORC? De mers a mers examplar si n-a rupt nimic decat o fisa...


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bucovina Off-Road Challenge 2011
PostPosted: Thu May 26, 2011 3:16 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 9
User avatar

Joined: Wed Sep 09, 2009 9:47 am
Posts: 498
Location: IASI
Cine naiba ar vrea sa stea cu tine intr-o iurta :lol: Probabil nici in cea de alaturi, ca s-ar putea sa razbata sforaiala si prin peretele ala de folie si stuf :lol:
Daca eram mai in bani, as fi venit si eu asa, in concediu si pt asistenta tehnica sau suport moral, dar... deocamdata e doar speranta de mai bine :mrgreen:

Intre timp mai vedeti niste poze on-topic: https://picasaweb.google.com/staicu.dia ... LFwajiyQE#



_________________
Ciuveie: ARO244, Daewoo Tico
Offline
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

cron