ARO
   
     
It is currently Thu Mar 28, 2024 6:29 pm

All times are UTC + 2 hours




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Dacia Logan 1,6 MPI 2005 Laureat
PostPosted: Fri Apr 27, 2012 12:00 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 1

Joined: Mon Nov 07, 2011 9:10 am
Posts: 89
Deoarece astazi am ridicat noua masina "civila" .... Loganelul devine disponibil pentru vanzare,

Multi dintre voi stiti despre ce vorbesc.

Primul propietar.
Versiune: Laureat (AC, proiectoare, oglinzi electrice, reglaj lombar scaune fata, etc), eu am mai montat alarma (EagleMaster 5100)si deschidere electrica portbagaj (telecomanda si buton);
Motor: 1,6 MPI parca 85 cp, cel fara 16 valve;
Culoare: Alb
Inmatriculare: aprilie 2005;
Km: aproximativ 145.000 (cateva luni a avut defect un senzor si de aceea inregistra aiurea, acum pe bord sunt mai putini km decat are in realitate - vre-o 135.000);
ITP valabil inca aproximativ 1 an.
Anvelope: Debica Passio (vara) la al 2-lea sezon plus inca un set de roti complete cu Debita Frigo 2 dar care deja-s cam depasite (au 5 sezoane), ar mai merge inca un sezon dar nu recomand, oricum raman jantele care-s foarte bune


Carnet de service aproape la zi; pana a iesit din garantie (2008) in reteaua Dacia revizii la 15.000 Km, dar cu consumabile cumparate de mine (mai bune), apoi la 10.000 Km, nu toate reviziile facute la 10.000 Km apar in carnet.
La 120.000 Km au fost schimbate distributia (inclusiv pompa de apa) si ambreiajul.
Pana anul trecut in vara aveam platite de la firma unde lucram reviziile la masina asa ca nu m-am zgarcit deloc la consumabile.
Ca sa profit de ultimul an de casco anul trecut in vara masina a fost revopsita total;
Acum 1 luna am facut schimbul de ulei si filtre

Probleme:
- rugina la pasajele rotilor spate si la colturile de jos ale usilor fata,
- trebuiesc schimbati tamburi si saboti spate - nu au fost schimbati niciodata pana acum, dar aici in Belgia sunt nejustificati de scumpi, cand vin in tara daca e timp o sa-i schimb eu;
- interior cu uzuri specifice varstei si km-trilor;
- scaunul sofer ar trebui verificat .... spatarul se misca un pic in lateral numai cand sta cineva pe el .... dar aici nu ma indemn sa-l dau jos sa vad ce si cum;
- haionul de la portbagaj este de tip nou cu buton (a fost schimbat aici - un destept s-a gandit sa faca economie la placutele de frana) si cheie separata. Am pastrat insa incuietoarea de pe portbagajul vechi .... daca cumparatorul are chef de bricolat sa-o potriveasca .... sau daca face un schimb de haion ... etc. A .... si nici motorasul pentru deschiderea portbagajului nu este montat dar firul este tras si am motorasul.


PRET: 3.000 Euro - negociabil; masina se vinde doar cu toate actele la zi.
Eu o sa vin in tara in jur de 8-9 mai.

O sa revin si cu ceva poze actuale.


Offline
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

cron