ARO
   
     
It is currently Fri Mar 29, 2024 11:48 am




 Page 1 of 11 [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
Author Message
 Post subject: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Wed Aug 18, 2010 11:55 am 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Pentru ca o colega sesiza ca "m-au indoctrinat astia cu 4x4" ca vin numai cu tricouri de Club 4x4 la birou, se simte nevoia unor tricouri Offroad Team ARO.

Deschid dezbaterea pentru a gasi ideea cea mai potrivita pe care sa o bagam la infaptuire.

Personal cred ca ceva gen polo, fruit of the loom, cum sunt cele negre club 4x4 ar fi ok. Sau cum sunt cele verzi cu guler galben tot Club 4x4 (desi nu sunt fan combinatia de culori).

Negru imi place, dar e vara si o sa zicem ca e cald... Astept propuneri de format / coloristica.

Ideal ar fi cu sigla mica pe chept, si sigla mare pe spate. Si mai ideal, brodat.


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Wed Aug 18, 2010 10:01 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Propun :) :
-tricou polo ; adica guler si trei nasturi
-sigla mica ; piept ,,inima'' ;marimea max 8 cm
-sigla mare spate maxim 20 cm
-culoarea tricoului fara combinatii pentru a nu avea surpriza de amestec de culori ; sigla-brodata rezista pe orice vreme si la foarte multe spalari ,calcari fara probleme....
tricou-negru ; sigla-argintie
tricou-albastru inchis ; sigla-portocalie
tricou-vrde inchis;sigla-galben ,,Camel''
:!: sepci -sigla fata scris spate :!: :?:
pentru broderie se poate rezolva la Brasov cu costuri minime :!: ; dar :!: :!: :!: trebuie sa ne hotarim daca sigla va fi in mai multe culori sau doar intr-o nuanta deoarece s-ar putea ca brodatul sa fie mai scump ; ma interesez miine si revin cu detali sincer mi-ar placea sa fie colorata :!: :D



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Wed Aug 18, 2010 10:42 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Si mie mi-ar placea in mai multe culori brodata, si personal as plati pt asta. Ar fi ceva mai deosebit.

Varianta cea mai buna eleganta dar si practica e tricou polo cu guler si 3 nasturi.

Ca si coloristica

- negru cu sigla brodata in culori - imi place f. mult ideea
- albastru inchis - aici au colegii din ARO Club Romania tricouri albastre, deci poate ar fi mai bine sa ne orientam la alta culoare
- verde inchis cu sigla brodata - iar o idee foarte buna. culoarea asta o au colegii din Club 4x4 Brasov (sau mai bine zis Offroad Club 4x4 Brasov) cat si colegii din Club 4x4 Bucuresti.

Eu personal as opta pentru negru cu broderie full color. Foarte elegant. Nu ma deranjeaza ca e negru pe caldura...


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Wed Aug 18, 2010 10:56 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
OK ; asa ca miine ma interesez care sunt costurile pentru broderia in culori si va comunic ; in legatura cu culoarea tricourilor sunt de acord cu negru este mai special si ne scoate in evidenta mai ales ca si sigla este destul de colorata asa ca celelalte culori pica din partea mea ; miine ma ocup de broderie si incerc sa gasesc si o oferta de tricouri bune si ca ,calitate si ca pret , poate gasesc si ceva sepci ; revin cu ofreta pachetului sa o discutam :!: :!: :!:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Thu Aug 19, 2010 8:40 am 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 6
User avatar

Joined: Mon May 31, 2010 10:11 pm
Posts: 305
Location: Bucuresti
Parerea mea:
1) Tricou Polo neaparat, suntem niste domni ce...
2) a) Albastru ala de la Club Aro 4x4 e mai mult de tractoristi, putem cauta un albastru mai "normal" si mai placut ochiului
b) sau un verde mai spre "kaki"
c) si nuanta de maro a colegilor de la "Aro Club Valea Jiului" este placuta
3) Ar fi de mare clasa daca le brodam



_________________
Am ARO, am cu ce...
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Thu Aug 19, 2010 6:04 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 2
User avatar

Joined: Sat Oct 31, 2009 9:52 am
Posts: 148
Location: Petrila . jud Hunedoara
Noi nu avem o culoare anume la tricouri Plastec,fiecare ne-am facut culoarea care a vrut, de exemplu al meu este verde , nuanta ca si culoarea masinii, a lui Bujye este ceva maron, altul il are albastru, etc.Astept si eu cu interes tricourile,am deja vreo 4 modele cu Aro. ;)



_________________
Decit sa moara trei, mai bine unul!
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Thu Aug 19, 2010 10:45 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Deocamdata negru pare varianta castigatoare.

Asteptam un raspuns de la gabi din brasov, si am gasit si eu o varianta super buna in bucuresti.

Cea mai buna calitate la cel mai mic pret castiga


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Thu Aug 19, 2010 11:10 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Am vorbit la broderie sa trimis si sigla in cursul zilei de mine astept raspuns cu pretul; am discutat si in legatura cu ticourile de import nu china :x ,,mine va voi spune si firma producatoare deoarece am uitat cum se numeste'' pretul per bucata ,,ticoul ne brodat'' este de 22lei tva inclus ; binenteles ca sunt de calitate ; mai sunt citeva oferte la un pret mai mic intre 19-16lei dar si calitatea scade destul de mult tinind cont ca este negru va trebui sa nu se decoloreze la a doua spalare si nici sa se faca cit o camasa de noapte :!: gasiti si alte oferte le discutam si binenteles ca ce-a mai buna ramine :!: asa ca mine revin si cu cealalta tema rezolvata :!:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Sun Sep 12, 2010 10:48 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Sa stabilit :cry: cu cel de la broderie ca datorita siglei foarte incarcate in culori si detali va iesi ca si o bucata de carton foarte tare ce il vom simti foate jenant pe spate asta sa nu mai adaug si costul destul de maricel din cauza itepaturilor in material :!: ; asa ca s-a ajuns la concluzia ca cel ma bine pentru tricouri sa raminmem la imprimatea termica ;Fata ce se ocupa cu importul de tricouri vine marti acasa si voi vorbi cu ea si de tricouri si de imprimare apoi va voi prezenta oferta :!: :!: :!:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: Echipament Offroad Team ARO
PostPosted: Mon Sep 20, 2010 7:55 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Astazi am vorbit cu fata ,,Laura de la publicatia T.D.M. ;Totul Despre Masini '' si va face citeva modele pentru ca ,,drapelul nu are albastru de drapel '' si are o nuanta deschisa cea ce va parea foarte ciudat in tricolor ; va incerca sa faca citeva modificari de nuanta pentru imprimare ; apoi le vom baga in dezbatere ; sper saptamina aceasta sa rezolvam modelele :) :!:



_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 11 [ 102 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

cron