ARO
   
     
It is currently Thu May 02, 2024 12:40 am

All times are UTC + 2 hours




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Fri Sep 09, 2011 8:45 am 
Membru CLUB
Membru Rang 3

Joined: Fri Jul 22, 2011 7:27 am
Posts: 157
Salutare tuturor ,
desigur tot eu sunt stresul :) va anunt e drept mai din scurt asa,ca la Brasov se va desfasura un rally cu automobile clasice.
Pana acum din informatiile pe care le am sau adunat un numar de aproximativ 20 de masini,daca cineva doreste sa participe este binevenit iar daca exista fani care sa ne fluiere,aplaude sau chiar s ane injure ii asteptam la start care se va da de la Aula universitatii acolo langa ceasul rau in Brasov :)
Spun ca va asteptam ca eu si stimabilul Cabestan mergem acolo fiecare cu utilajul din dotare :)

vreau sa precizez ca nu este si nu fac reclama, vreau doar sa fac cunoscut un eveniment unde se mai pot aduna pasionatii de istorice din toata tara.
cu respect
Karol


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Fri Sep 09, 2011 9:24 am 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Reclama ascunsa, nu e corect!

Evenimentul se numeste Brasov Classic Rally si suna foarte bine - http://povestiridinvremurilenoastre.blo ... -2011.html

Stimabilul Karol participa cu IMS M59B - 1961

Subsemnatul participa cu Mercedes 300D w123 - 1977 - care din pacate nu e gata inca, si asteapta piese... sper sa si ajunga...


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Fri Sep 09, 2011 1:14 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 5
User avatar

Joined: Wed Mar 02, 2011 3:00 am
Posts: 255
Location: Brasov, Romania
smecher esti mah cabestan, nu vroiai sa-mi zici de ce vi la brasov! la 8 sunt prezent acolo!



_________________
ARO 244 2.7TD
SUBARU XT 1.8T 4WD
ARO 243 2.7D
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Fri Sep 09, 2011 1:43 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 3

Joined: Fri Jul 22, 2011 7:27 am
Posts: 157
aceste cuvinte ne doare :)
cum stimabile poti sa spui ca e din 1961??? vai si te-am mai si plimbat cu el...din 1963 estem utilajul:) vai vai vai ce eroare:P:P:P
si nici reclama mascata nu este!!! ma simt jignit da te iert ca stiu ca dai o bere cand ne vedem:D
bafta cu lucrarile si vezi cum faci sa le termini sa fii acolo maine dimineata ca daca ma lasi singur ma supar si sa vezi ce iti fac la urmatoarea intalnire la circ:P


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Fri Sep 09, 2011 4:42 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Va rog mult sa ma scuzati pentru aceasta greseala... Nu a fost intentionat, deci rectificam - IMS M59B din 1963 - deja acum mi se pare prea tanara!

Iar reclama mascata se vede de la o posta, e vadit, se vede cu ochiul liber... Hai domnule, chiar asa... crezi ca e vorba de reclame sau mai stiu eu ce pe aici.... doar ne cunoastem... berea oricum o bem....


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Mon Sep 12, 2011 8:51 am 
Membru CLUB
Membru Rang 3

Joined: Fri Jul 22, 2011 7:27 am
Posts: 157
Tocmai am revenit de la Brasov Classic Rally unde din pacate colegul nostru Cabesta nu a putut fi prezent din cauze tehnice care sper ca au fost rezolvate.
salutari si multumiri si lui Razvan,Gabi si tuturor celorlalti prezenti in numar mare ca suport moral si incurajare :)
astfel pot rezuma ca dupa doua zile super placute si petrecute alaturi de oameni pasionati si plini de energie,cu probe diverse, probe de noapte...intr-un cuvant EXCELENT.
si desigur si plin de peripetii una dintre a fost cat pe ce sa nu pot lua startul in proba de noapte datorita demarorului care nu mai vroia sa mearga,cupla dar nu invartea...a fost rezolvat cu 2 ciocane :) dar apoi problema a persistat si inca persista dar nu mai poate fi rezolvata cu ciocanul.:)
acestea fiind spuse...cred ca voi avea nevoie de un demaror nou sau macar de carbuni cred :)


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Mon Sep 12, 2011 12:29 pm 
Membru CLUB
Membru Rang 17
User avatar

Joined: Tue Sep 08, 2009 11:34 am
Posts: 1529
Intradevar, problemele tehnice au insemnat ca la ora 12 noaptea Vineri spre Sambata mergeam in zig-zag cu masina pe strada in probe... Am bagat-o la loc pe canal, am refacut directia si masuratorile si degeaba...

Rezolvarea a venita doua zi Sambata dupa masa, dupa ce am iesit de la geometrie. Unde am avut mult de tras pana a iesit la linie. Acum merge in schimb directia super bine... Doar ca are joc in caseta si trebuie sa vad ce fac din punctul asta de vedere...

In rest, am lucrat, am antifonat, am schimbat evacuarea, si ce mai era... iar pe viitor inca vor mai fi...

Imi pare rau ca n-am reusit sa ajung, sa ne vedem impreuna, si sa gust din Raliurile clasice... sper ca data viitoare...


Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Wed Oct 05, 2011 11:27 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Hopa-buna :D intr-un final am venit si eu cu ceva foto din ziua startului in care primul copilot al IMS-ului a fost fiul meu BOGDAN care nu a rezistat casti de copilot sa ca ............


Attachments:
File comment: Majoritatea din-tre partcipanti se uitau la IMS-ul cel batran dar .........AAAASA ramaneau toti mai ales cind vedeau interiorul.......
SDC16395.JPG
SDC16395.JPG [ 333.5 KiB | Viewed 4552 times ]
SDC16391.JPG
SDC16391.JPG [ 333.85 KiB | Viewed 4552 times ]
SDC16357.JPG
SDC16357.JPG [ 334.65 KiB | Viewed 4552 times ]

_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
 Post subject: Re: IN ACEST SFARSIT DE SAPTAMANA :)
PostPosted: Wed Oct 05, 2011 11:49 pm 
OffRoad Club ARO
Membru Rang 13
User avatar

Joined: Wed Sep 16, 2009 7:59 pm
Posts: 882
Location: brasov
Inca citeva :shock: :shock: .....; inaintea startului unde cel mic din cei mici era in centrul atetiei noastre dar masina face totul asa ca @karolokw felicitari :!: :!: :!: pentru masina si pentru dotarile din dotarea ei ; asta din partea celui mic care a apreciat dotarile mai presus de masina :D :D :D


Attachments:
SDC16375.JPG
SDC16375.JPG [ 332.93 KiB | Viewed 4551 times ]
SDC16361.JPG
SDC16361.JPG [ 335.27 KiB | Viewed 4551 times ]
SDC16359.JPG
SDC16359.JPG [ 330.01 KiB | Viewed 4551 times ]

_________________
OFFROAD CLUB ARO
ARO 244 AUTOUTILITARA ; 320 ....
Offline
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  

cron